Portal - Stalowa Wola
polski Strona główna / Grupa modlitewna
Poniedziałek - 19 listopada 2018 Elżbiety, Faustyny, Pawła      "Człowiek może się obejść bez wielu rzeczy, ale nie może się obejść bez drugiego człowieka". Ludwig Borne Wortal "Cywilizacja Miłości"
Zapraszamy!

 


 

Zapraszamy każdego, kto chce na wzór ks. Jerzego Popiełuszki budować cywilizację miłości, do tworzenia grupy modlitewnej. Jest już nas 65 osób na terenie całej Polski, ale ta liczba nieustannie wzrasta. Młodzi ludzie podejmują wyzwanie życia w wolności dzieci Bożych i czerpią z tego powodu radość. Wypełnianie zasad grupy nie jest łatwe, ale już Chrystus mówił o trudnościach, jakie na swej drodze życia będzie spotykał chrześcijanin.

Grupa modlitewna im. ks. Jerzego Popiełuszko powstała na 20 rocznicę męczeńskiej śmierci Kapelana "Solidarności", czyli 19 października 2004 r. Dużo się modliłam i prosiłam o rozeznanie woli Bożej, by wspólnota, gdy już powstanie, była z Nią zgodna. Historia grupy modlitewnej rozpoczęła się od dwóch osób, które przyjęły nauczanie Chrystusa jako wzór swojej życiowej drogi, a za hasło obrały słowa z Listu św. Pawła do Rzymian: "Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj". Ta myśl była także odzwierciedlona wyraźnie w życiu, posłudze i męczeńskiej śmierci ks. Jerzego. Za naszego patrona i orędownika przed Bożym tronem obraliśmy dlatego właśnie Kapłana - Męczennika.

"Ślubujemy Księże Jerzy

Ślubujemy na Twój grób

Twój testament wypełnimy

Dopomoże nam w tym Bóg"

Pieśń o ks. Jerzym Popiełuszce

© Wszelkie prawa zastrzezone     INTERAKTYWNA POLSKA
Webmaster: IAP